دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان
جستجو
دوره آموزش پدافند غیرعامل برگزار شد. 1398/08/09
دوره آموزش پدافند غیرعامل برگزار شد.

به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل و با همکاری دفتر پدافند غیرعامل استانداری دوره آموزش تخصصی تهدیدات نوین و پدافند غیرعامل با حضور رابطین پدافند غیرعامل در دستگاه های اجرایی و کارشناسان دفاتر ستادی استانداری و فرمانداری های تابعه در روز چهارشنبه 08/08/98 در سالن یادگار امام (ره) استانداری برگزار شد.

دکتر کریمی نیا مدیرکل سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدرس دوره اظهار داشت از سال 84 سازمان پدافند غیرعامل تشکیل شده و با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در اهمیت پدافند غیرعامل در دفاع غیرنظامی، این سازمان نسبت به تبیین جایگاه پدافند غیرعامل در کشور و نهادینه کردن فرهنگ آن در جامعه تلاش می­ کند وی درخصوص انواع تهدیدات در حوزه پدافند غیرعامل(سایبری، زیستی، شیمیایی، پرتوی و اقتصادی)؛ تهدیدات زیستی (عامدانه یا تروریستی، طبیعی و تصادفی)، حوزره های پدافند زیستی (انسان، کشاورزی، دام، آب، محیط زیست و منابع طبیعی و دارو) و چگونگی عملکرد تهدیدات در این زمینه ها، چرخه پدافند زیستی مطالبی را با ذکر کرده و با بیان نمونه­ های پیش آمده از اینگونه حملات غیرنظامی و پدافندی در ایران و سایر کشورها به تبیین موضوع پرداخت. همچنین از سند پدافند غیرعامل ایران به عنوان مرجعی برای تهیه سند مشابه در کشور امریکا نام بردند که نشان جایگاه مناسب ایران در این امر دارد اما با توجه به پیشرفت کشورهای دیگر و توجه و رویکرد جهانی به سمت حملات پدافندی به جای حملات نظامی همچنان نیازمند مطالعه و پژوهش بیشتر در این حوزه هستیم. در پایان دوره نیز به سوالات شرکت­ گنندگان پاسخ دادند.

تعداد بازدید: 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس مركز برنامه ريزي، نوسازي و توسعه فناوري اطلاعات  : سمنان، بلوار بسيج استانداري سمنان - مركز برنامه ريزي، نوسازي و توسعه فناوري اطلاعات  2129370
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به مركز برنامه ريزي، نوسازي و توسعه فناوري اطلاعات استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal