دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان
جستجو
اولین مرحله از اجرای طرح پژوهشی «توزیع اعتبارات دارایی های سرمایه ای بین شهرستان های استان و ارائه مدل کمّی برای توزیع هدفمند آنها» ارائه شد. 1398/03/30
اولین مرحله از اجرای طرح پژوهشی «توزیع اعتبارات دارایی های سرمایه ای بین شهرستان های استان و ارائه مدل کمّی برای توزیع هدفمند آنها» ارائه شد.

بر اساس دعوت تلفنی جلسه بررسی روند اجرای طرح پژوهشی «توزیع اعتبارات دارایی­های سرمایه ­ای بین شهرستان­ های استان و ارائه مدل کمّی برای توزیع هدفمند آنها» در ساعت 10:30 روز دوشنبه مورخ 27/3/98 با حضور آقای عسگری؛ معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، صبّاغیان؛ معاون محترم سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی استان، سعدالدّین؛ مدیرکل برنامه­ ریزی، نوسازی و تحول اداری، اقوامی­ پناه؛ معاون آموزش و پژوهش دفتر برنامه­ ریزی در محل دفتر کار معاون هماهنگی تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا مجریان مذکور نسبت به ارائه پروپزال­ و مرحله اول اجرای طرح اقدام نموده و اظهار داشتند در خصوص شیوه­ های فعلی توزیع اعتبارات استان در دو بخش توزیع اعتبارات و اجرا، نیاز به بازنگری و انجام اصلاحات مورد توجه قرار گرفته و با توجه به وجود ذی نفعان در هر دو بخش سعی بر آن است که نقطه نظرات افراد و یا گرو­های ذینفع نیز مدنظر قرار گیرد. وی به­ طور خلاصه مراحل اجرایی طرح مذکور چهار مرحله به شرح ذیل اعلام نمود:

1.جمع­ آوری داده ­ها و تعیین وضعیت برخورداری شهرستان­ ها از اعتبارات تملک دارایی ها

2.تجزیه و تحلیل داده ­ها

3.مدل­ سازی

4.جمع ­بندی نتایج و ارائه مدل کمی در قالب نرم ­افزار

در ادامه این جلسه و پس از پرزنت مراحل انجام طرح­، آقای دکتر عسگری؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی ضمن بیان جایگاه و اهمیت تحقیق و پژوهش در حل مشکلات جاری جامعه و دستگاه­ های اجرایی موارد ذیل را جهت تکمیل و غنای طرح پژوهشی مذکور بیان داشت.

1.ضرورت تهیه طرح با ظرفیت تعیین اولویت­ بندی پروژه­ ها

2.با عنایت به تعدد منابع اعتباری استان به جز اعتبارات استانی حتماً سایر منابع و اعتبارات هم مدنظر قرار گیرد.

3.ضرورت لحاظ کردن زمان و مکان در شاخص­ های پیش بینی شده در طرح

4. ضرورت توجه به الزامات قانونی بودجه و اعتبارات و ارتباط بین برنامه ­های ملی و استانی

5.تهیه نرم­افزار و نتیجه پژوهش به شکلی باشد که سایر دستگاه­ های اجرایی و یا حتی مناطق جغرافیایی دیگر نیز بتوانند از نتایج پژوهش استفاده نمایند.

در پایان مقرر شد ظرف مدت یک ماه آینده مجریان محترم با توجه به موارد مطرح شده مرحله بعدی طرح را اجرا و جهت ارائه آماده نمایند.

تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس مركز برنامه ريزي، نوسازي و توسعه فناوري اطلاعات  : سمنان، بلوار بسيج استانداري سمنان - مركز برنامه ريزي، نوسازي و توسعه فناوري اطلاعات  2129370
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به مركز برنامه ريزي، نوسازي و توسعه فناوري اطلاعات استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal